fbpx

mgr Monika Wiśniewska

Jestem położną, od 10 lat wspieram pary w rodzicielstwie. Swoją pasję do położnictwa odkryłam podczas studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. To właśnie podczas moich pierwszych praktyk zakochałam się w pracy z kobietami        i ich dziećmi, a zdobywanie wiedzy na ten temat było dla mnie niezwykle ekscytujące. W tym czasie odkryłam, że praca z duetem mama-dziecko to nie tylko techniczna pomoc w karmieniu, ale przede wszystkim wsparcie emocjonalne i budowanie             w mamie poczucia sprawczości. 

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wtedy też, będąc „świeżo upieczoną” położną rozpoczęłam swoją pierwszą pracę w Szpitalu na Siemiradzkiego na oddziale położniczym. I to było to! Dzięki rozmowom                      z pacjentkami i ich partnerami odkryłam, czym chciałabym się zajmować. I tak stale rozwijam się w tym kierunku. Ukończyłam wiele kursów, w tym m.in. Kurs Fizjoterapii Neonatologicznej, gdzie nauczyłam się jak prawidłowo nosić i ubierać noworodki,         a przede wszystkim – jak nauczyć tego rodziców. Nieustannie szkolę się także w zakresie karmienia piersią. 

Wiedza i nauka to jednak nie wszystko! Pasjonuje mnie również psychologia, dlatego skupiam się na tym, jak docierać do rodziców, w jaki sposób z nimi rozmawiać, budować ich pewność siebie i redukować stres. 

W 2024 roku otrzymałam tytuł Położna na Medal w województwie małopolskim

Poznajmy się bliżej – zapraszam na mój instagram

 

 

Najważniejsze są dla mnie

Fakt, który uwiera mnie najbardziej to szkoły rodzenia i praca położnych, które zbyt często skupiają się wyłącznie na duecie matka-dziecko. Przez to mężczyźni niejednokrotnie nie widzą dla siebie miejsca w szkołach rodzenia i przyjmują rolę biernych obserwatorów.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci. Co to oznacza? Dwie Mleczne Drogi już za mną. Zarówno kręta, naprawdę ciężka przeprawa z karmieniem, jak i ta lekka, łatwa i przyjemna. To doskonały przykład, że karmienie piersią nie zależy tylko od wiedzy, ale również od dziecka i tego, na jakie wsparcie możemy liczyć. Ja oferuję swoje wsparcie już od 7 lat. Uwielbiać pomagać i dbać o ludzi. Pozwólcie więc, że zadbam też o Was i rozbuduję Wasze poczucie kompetencji jako rodziców.

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wtedy też, będąc „świeżo upieczoną” położną rozpoczęłam swoją pierwszą pracę w Szpitalu na Siemiradzkiego na oddziale położniczym. I to było to! Dzięki rozmowom z pacjentkami i ich partnerami odkryłam, czym chciałabym się zajmować. I tak stale rozwijam się w tym kierunku. Ukończyłam wiele kursów, w tym m.in. Kurs Fizjoterapii Neonatologicznej, gdzie nauczyłam się jak prawidłowo nosić i ubierać noworodki, a przede wszystkim – jak nauczyć tego rodziców. Nieustannie szkolę się także w zakresie karmienia piersią. 

Wiedza i nauka to jednak nie wszystko! Pasjonuje mnie również psychologia, dlatego skupiam się na tym, jak docierać do rodziców, w jaki sposób z nimi rozmawiać, budować ich pewność siebie i redukować stres.