fbpx

Pierwsze dni z noworodkiem bywają stresujące…

To zupełnie naturalne, że gdy w domu pojawia się noworodek, jako rodzice czujecie się odrobinę zagubieni. Pojawia się nie tylko mnóstwo pytań, ale też tyle samo „złotych rad” od rodziny i znajomych. 

Z pewnością zastanawiacie się

Czy prawidłowo podnoszę i trzymam dziecko?
Jak poprawnie przewinąć bobasa?
Czy używamy odpowiednich kosmetyków?
Czy robię wszystko, co trzeba, podczas kąpieli?
Jak karmić dziecko i jak je dobrze odbić?
Czy moje dziecko może przestać oddychać?
Wasze dziecko dopiero przyszło na świat i chcecie dać mu najlepszy start. A na pewno nie chcecie zaszkodzić!

To nie takie proste

Wchodzimy w rodzicielstwo z nadzieją, że wszystko przyjdzie nam naturalnie. Przecież to żadna filozofia! Przeczytaliśmy kilka poradników i wysłuchaliśmy wielu uniwersalnych rad. A potem czujemy, że sobie nie radzimy i stajemy się sfrustrowani.

Jak bardzo może pomóc wizyta położnej?

Wizyta położnej w domu to bezstresowy start w rodzicielstwo. W trakcie 3 godzin spotkania u was w domu, nauczę was wszystkiego, czego potrzebujecie, aby sprawnie i z przyjemnością opiekować się waszym maleństwem.

W czym pomogę?

Prawidłowe noszenie i podnoszenie
Pokażę wam techniki prawidłowego i bezpiecznego noszenia dziecka oraz podnoszenia w taki sposób, by maluszkowi nic się nie stało.

Karmienie piersią i butelką
Jak przygotować butelkę i ile karmić? W jakiej pozycji? I jak potem odbić dziecko? Na te wszystkie pytania będziecie znać odpowiedź. Pomogę również z karmieniem piersią i doradzę w kwestii rozkręcenia laktacji.

Przewijanie i codzienna higiena
Nauczę was, jak rozpoznać mokrą pieluchę i jak sprawnie przewinąć maluszka, jednocześnie dbając o jego komfort. Poznacie również praktyczne sposoby na codzienną higienę.

Bezpieczny sen dziecka i rodziców
Pomogę wam tak przygotować dziecko do snu, aby zminimalizować ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej, która jest zmorą rodziców – często powodując nieprzespane noce.

Kąpiel noworodka i pielęgnacja
Otrzymacie konkretny instruktaż krok po kroku jak umyć dziecko od stópek do główki w bezpieczny i komfortowy sposób – kąpiel może być świetną zabawą dla wszystkich!

I wszystko inne, o co chcecie zapytać
Możecie liczyć na moją pełną uwagę i dużo zrozumienia – w końcu jako rodzice jesteście w tej roli pierwszy raz i na pewno będziecie mieć wiele pytań, a ja postaram się odpowiedzieć na wszystkie!

Jak przebiega wizyta?

Każde dziecko jest inne, tak samo jak rodzice i ich potrzeby – dlatego każda wizyta domowa zawsze wygląda inaczej. Nie ma jednego ustalonego schematu, dlatego, że traktuję każdą rodzinę indywidualnie. Można natomiast wyróżnić kilka rzeczy:
  1. Skontaktuj się ze mną, aby zarezerwować wizytę
  2. Przygotuj na kartce pytania lub potrzeby, jakie macie.
  3. Na początku wizyty będę dużo pytać i postaram się was zrozumieć jak najlepiej.
  4. Następnie przejdziemy przez wszystkie najważniejsze pytania i nauczymy się praktycznych umiejętności.
  5. Na końcu zostawię wydrukowane instrukcje i zalecenia, aby łatwo było wam wrócić do informacji i odświeżyć wiedzę.

Jakich efektów możecie się spodziewać?

Z perspektywy młodego ojca twierdzę, że domowa wizyta Moniki to najlepsze co mogło mnie spotkać na tej nowej zupełnie nieznanej mi wcześniej drodze. I choć na początku wydawało mi się, że jest ona zupełnie nie dla mnie, to szybko przekonałem się jak bardzo się myliłem. W czasie kiedy nasza córeczka spała, my dostaliśmy solidną dawkę teorii i praktyki jak prawidłowo o nią zadbać. O ile jeszcze przed narodzinami nie przejmowałem się tym za bardzo z nadzieją, że jakoś to będzie, to teraz widząc jak dużo przydatnych informacji i umiejętności zyskałem na tej wizycie z czystym sumieniem polecam je wszystkim znajomym, którzy aktualnie spodziewają się szczególnie pierwszych dzieci. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto, bo zyskany dodatkowy spokój i pewność siebie w opiece nad maluszkiem szczególnie w pierwszych tygodniach życia jest bezcenny – Tata Paulinki

Jak zarezerwować wizytę?

Czas trwania: 3 godziny
Gdzie: u was w domu (Kraków oraz woj. małopolskie)
Cena: 350 zł

Najszybszym sposobem rezerwacji jest po prostu kontakt telefoniczny pod numerem 514 771 428 – można dzwonić w regularnych godzinach, nieregularnych zresztą też (z wyczuciem). Jeśli nie odbiorę, to pewnie pomagam innym rodzicom, dlatego proszę wyślij smska – oddzwonię jak najszybciej!

Innym sposobem jest wypełnienie formularza – zawsze staram się odpowiedzieć w ciągu 24h.

Zadaj mi pytanie

Contact Form Demo